Doručenie kuriérom už od €
Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Oznamovanie protispoločenskej činnosti

Oznamovanie protispoločenského konania (whistleblowing) podľa zákona č. 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Čo je protispoločenská činnosť?

Do protispoločenskej činnosti zákon zaraďuje všetky trestné činy, priestupky či správne delikty, ktoré ohrozujú verejný záujem, majú negatívny dopad na obec Hrubá Borša a jeho organizácie a ktoré presahujú záujmy jednotlivca.

Kto môže podať oznámenie?

Oznámenie môže podať fyzická osoba, ktorá je v pracovnoprávnom vzťahu k zamestnávateľovi alebo inom obdobnom vzťahu k zamestnávateľovi a anonymný oznamovateľ.

Kto je zamestnávateľom?

Obec Hrubá Borša,  príspevkové a rozpočtové organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti obci Hrubá Borša, právnická osoba s majetkovou účasťou obce Hrubá Borša, ktorá zamestnáva najmenej päť zamestnancov.

Kto je zodpovedná osoba?

Je to osoba, ktorá prijíma, eviduje a preveruje oznámenia o protispoločenskej činnosti. V obci Hrubá Borša a v príspevkových a v rozpočtových organizáciách obce Hrubá Borša s počtom zamestnancov menej ako päťdesiat, je zodpovednou osobou hlavný kontrolór obce.   

Príspevkové a rozpočtové organizácie s počtom zamestnancov päťdesiat a viac si musia určiť  zodpovednú osobu v rámci svojej organizácie.

Viac informácií o oznamovateľoch, postupe prijímania a preverovania oznámenia, odvetných opatreniach a podmienkach poskytnutia ochrany

Súbory na stiahnutie

Názov Veľkosť Formát Dátum Zoradiť podľa:
smernica o protispoločenskej činnosti obec Hrubá Borša 11_2023 Veľkosť: 151.6 kB Formát: pdf Dátum: 22.11.2023