Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Deň zeme - upratovanie verejných priestranstiev

Dátum: 17.04.2024
Počet videní: 462
2 min. čítania
Deň zeme - upratovanie verejných priestranstiev

V sobotu 27.04. sa stretneme o 9:00 v obecnom parku 

Milí Boršania,

22. apríl patrí Dňu Zeme. Bolo to v roku 1970, keď vedci a ekológovia ovplyvnení fotografickými a telegrafickými snímkami z kozmu, dokumentujúcimi krehkosť a zraniteľnosť Zeme, demonštračne vyzvali k spoločnému celosvetovému úsiliu za ochranu Zeme so všetkým, čo ju robí jedinečnou.
Deň Zeme sa stal globálnym fenoménom, ale stále počíta s miestnymi iniciatívami, ktoré demonštrujú silu zmeny na úrovni jednotlivca. A tu by sme sa mohli zapojiť aj my. Aj keď "len" minimálnou snahou, ako je vyzbieranie a vytriedenie odpadkov povaľujúcich sa okolo nás.

Pôvodne sme plánovali zrealizovať upratovanie priestranstiev túto sobotu, ale vzhľadom na nepriaznivú predpoveď počasia sme sa rozhodli upratovanie posunúť o týždeň neskôr.

Preto by sme vás pri tejto príležitosti radi pozvali, na spoločné upratovanie verejných priestranstiev, ktoré sa uskutoční v sobotu 27.04.2024 od 9:00 so zrazom v obecnom parku.

Vrecia na zber zabezpečíme, vy si poprípade prineste ochranné rukavice (ak nemáte zabezpečíme my). Drobné občerstvenie pre vás pripraví naše poľovnícke združenie. 

Už teraz sa tešíme na vašu účasť a ďakujeme za ochotu pomôcť.