Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vstúpte s nami do novej, digitálnej knižnice v Hrubej Borši

Dátum: 15.04.2024
Počet videní: 527
3 min. čítania
Vstúpte s nami do novej,  digitálnej knižnice v Hrubej Borši

Obecná knižnica je v digitálnej podobe dnešným dňom oficiálne spustená.

Milí Boršania,

Aktuálne v ponuke nájdete viac ako 1500 zaujímavých knižných titulov pre dospelých, deti a mladistvých aj pre najmenších čitateľov. S pribúdajúcim počtom čitateľov budeme, samozrejme, množstvo titulov podľa možností dopĺňať o ďalšie hodnotné kúsky.

V knižnici sú zastúpené rôzne žánre – od zlatého fondu, po aktuálne knižné novinky a nájdete v nej tiež povinnú literatúru pre základné a stredné školy.

Rýchlo, jednoducho, online

Digitalizovaná obecná knižnica funguje skutočne jednoducho.

  • Kliknite na ikonu „KNIŽNICA“ na hlavnej stránke obce hrubaborsa.eu (alebo kliknite na položku v menu „servis pre občana“ a následne vyberte „obecná knižnica“.
  • Kliknite na „ONLINE KATALÓG KNIŽNICE“
  • Pokiaľ hľadáte konkrétny knižný titul, kliknite na ikonu hľadania hore na lište alebo napíšte hľadaný titul do poľa dole na stránke a stlačte „hľadať“.
  • Pokiaľ si máte záujem prezrieť aktuálnu ponuku kníh, stlačte v menu položku „zoznamy“ a prejdite na „zoznam kníh“. Prezrite si ponuku.

Požičiavanie kníh online

  • Požičiavanie kníh z online katalógu prebieha prostredníctvom e-mailu. Pošlite email na: kniznica@hrubaborsa.eu – s vašim menom a s menom autora a názvom knihy, ktorú ste si vybrali.
  • Po potvrdzujúcom maili z knižnice, si je možné prísť knihy osobne vyzdvihnúť na OÚ Hrubá Borša v stredu od 9.00 do 18.00.

 Osobná návšteva knižnice

  • Pokiaľ máte záujem o osobnú návštevu knižnice, tá je možná v stredu od 10:30 do 12:00 na OÚ Hrubá Borša.

Knižný preukaz

Pokiaľ ste už vyplnili a odovzdali prihlášku do knižnice, stačí si prísť objednané knihy vyzdvihnúť v stredu od 9.00-18.00. Pokiaľ ste prihlášku ešte nevyplnili, vytlačte si ju prosím (zo stránky obecnej knižnice, kde je uložená vo formáte pdf) a vyplňte. Osobne ju odovzdáte pri vyzdvihnutí vami zvolených knižných titulov.

Tešíme sa na vašu online, či skutočnú (prezenčnú) návštevu