Hrubá Borša - Nagyborsa
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doprava je zdarma a doručenie do 10 dní.
Výprázdniť košík

Pomôžme si navzájom, pomôžme hlavne starším

Pomôžme si navzájom, pomôžme hlavne starším
Ak viete pomôcť ušitím rúšok, obráťte sa prosím na obecný úrad.

Milí Boršania,

situáciu s takto infekčným ochorením ako je koronavírus COVID 19, doteraz nezažil asi nikto z nás. O to dôležitejšie je, aby sme sa snažili pomôcť jeden druhému, kedže základné preventívne prostriedky ako sú rúška sú momentálne tovar hodnotnejší ako zlato. Podľa dostupných informácií sú najohrozenejšou skupinou naši najstarší - naši rodičia, naši starí rodičia.

Prosím upozornime ich na vážnosť situácie a odporučme im, aby:

  • zostali doma a v čo najmenšej miere vychádzali z domu alebo bytu
  • ak von ísť musia, aby nosili ochranné rúško, prípadne šatku či šál, ktorá zakryje nos a ústa, a nosili ochranné rukavice
  • ak potrebujú nakúpiť, aby poprosili susedov alebo známych
  • ak sa vyberú na nákup sami, nech si vezmú ochranné rúško, rukavice a dezinfekčný prostriedok na ruky. V obchode nech strávia čo najmenej času. Na ruky nech si dajú rukavice a počas nákupu sa čo najmenej dotýkajú predmetov.
  • necestovali, ak to nie je nevyhnutné. Ak naozaj musia cestovať mestskou dopravou či vlakom, nech nosia ochranné rúško a rukavice a čo najmenej sa dotýkajú plôch v týchto prostriedkoch
  • si po návrate domov dôkladne umyli ruky teplou vodou a mydlom a dodržiavali zásady osobnej hygieny
  • sa vyhýbali kontaktu s ostatnými, nenavštevovali svojich príbuzných a známych, a kontaktovali ich radšej telefonicky,
  • sa uistitili, že majú dostatočnú zásobu liekov, ktoré pravidelne užívajú. Ak nemajú, je potrebné zavolať svojmu lekárovi, aby vystavil elektronický recept, lieky si potom vyberú v najbližšej lekárni.

 Vo väčšine odporúčaní dominuje používanie ochranných rúšok, ktoré sú ale veľmi nedostatkovým tovarom. Som strašne rád, že medzi nami sú šikulky, ktoré veľmi rýchlo zareagovali a ušili ochranné rúška pre svoje rodiny, pre svojich susedov a najbližších. Som ešte radšej, že niektoré z vás pomohli aj obecnému úradu a priniesli nám doma ušité rúška, ktoré budeme distribuovať seniorom, ktorí to najviac potrebujú. Chcel by som vás poprosiť, ak máte k dispozícii rúška, ktoré ste ušili a momentálne nepotrebujete, respektíve ste ochotné v najbližších dňoch ešte nejaké rúška ušiť, aby ste nás kontaktovali na obecnom úrade. Napriek tomu, že som večný optimista, táto situácia nepotrvá 2 týždne, ale ... . Každé rúško, ktoré budeme mať do zásoby bude dobré.

Ešte raz veľká vďaka vám všetkým, spoločne to zvládneme !!!