Hrubá Borša - Nagyborsa
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

Vyčistenie lesíka

Vyčistenie lesíka
Vyriešený

Podnet:

Dobrý deň pán starosta.

Rád by som dal pondnet na vyčistenie územia časť Lesík vzhľadom na jeho dezolátny stav. Keďže teraz nie je vegetačné obdobie, bolo by dobre ho vyčistit od náletových kríkov a buriny. Počas vegetačného obdobia to následne vyzerá ako "džungľa". Pre obyvateľov, ktorí chodia okolo, to potom pôsobí veľmi nepríjemne a sú tam aj rôzne hlodavce a podobne, ktoré obťažujú. Táto časť je aj tmavá, keďže nie je tam pouličné osvetlenie. Pri prechode smerom do obce kríky zasahujú do chodníka. Myslím, že ak by sa to v tomto období vyčistilo cca do výšky 2m nikomu by to nevadilo práve naopak bola by následná aj lepšia údržba a presvetlenie.

Ďakujem
Ivan Bielický

Odpoveď:

Dobrý deň prajem,

spomenutý lesík nie je majetkom obce, ale súkromným majetkom, čo ale neznamená že nesúhlasíme s pripomienkami, ktoré uvádzate vo vašom podnete. Obec už dlhodobo zvažuje možnosť prenájmu tohto lesíka na dlhšie obdobie, kde by sme radi vybudovali lesopark (oddychovú zónu).
Čo sa týka vyčistenia blízkosti chodníka, obec sa priebežne snaží túto časť udržiavať priechodnú odstraňovaním pretŕčajúcich konárov a odstraňovaním buriny. Budeme sa snažiť podniknúť ďalšie kroky, k zlepšeniu situácie popri chodníku.