Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Stavebné práce po 22.00 (nočný kľud)

Vyriešený
Prijatý: 11.09.2023
Zodpovedaný: 13.09.2023
Autor: igor glova
Zodpovedal: Mgr. Ján Klačko

Podnet:

Dobrý večer pán Starosta,

Chcel by som sa informovať či obec bola informovaná ohľadom stavebných prác v rámci lokality Borša sever v nočných hodinách (foto v prílohe). Ide o to že mám bol doručený oznam že budú vykonávané prace po nočnom klude t.j. po 22.00, ak zároveň bolo vydané povolenie, prosím o stanovisko na základe čoho. Rozhodne ja ako obyvateľ tak isto aj susedia už z existujúcej lokality nesúhlasíme z prácami v nočných hodinách! Pracuje sa denne od 6.00, čo mám nad mieru znekváitňuje život či už z hľadiska hluku, prašnosti, prerastania buriny a naletovych drevín. Žiadam o riešenie situácie. Ďakujeme.


Odpoveď:

Dobrý deň, v rámci spomenutej aktivity, nebolo obecným úradom vydané žiadne povolenie pre práce v nočných hodinách (medziu 22:00 a 6:00).
Boli upozorneni na skutočnosť, že svojou činnosťou rušili nočný kľud. Túto skutočnosť budeme posudzovať aj na stavebnom úrade a v prípade oprávnenosti budú vyvodené voči stavebníkovi konzekvecie.
V prípade, že by ste zaregistrovali činnosť, ktorá je v rozpore z predpismi, tak ma prosím kontaktujte kľudne aj osobne, aby sme vedeli na vzniknutú situáciu zareagovať čo najrýchlejšie.