Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Prašnosť Hlavná ulica

Vyriešený
Prijatý: 08.09.2023
Zodpovedaný: 11.09.2023
Autor: Martin Jurák
Zodpovedal: Mgr. Ján Klačko

Podnet:

Dobrý deň pán starosta,
prosím Vás, nebolo by možné, aby sa v obci polievala cesta po výkopoch kanalizácie? Frekvencia dopravy na Hlavnej ulici je taká veľká, že už je to neúnosné a nevyhovujúce pre dýchanie. Ani najbližšia predpoveď počasia nepredpokladá zrážkovú činnosť. Prach je nonstop vo vzduchu. Prečo sa nezabezpečilo, aby sa asfaltová drť, ktorá sa frézovala, dostala naspäť na vrchnú časť po výkope? V obci Kráľová sa táto drť dostala aspoň na Hlavnej ulici na niektorých miestach naspäť.
Tento stav už trvá veľmi dlho a zdá sa ešte aj dlho trvať bude. Bývajú tu starší ľudia a aj malé deti a predpokladám že prašnosť aj keď sa jedná o stavbu, presahuje všetky povolené normy a limity pre život ľudí v obci.
Ja rozumiem že kanalizácia je potrebná a aj ja ju potrebujem ale určite existujú mechanizmy ako tento stav zmierniť..
Ďakujem


Odpoveď:

Dobrý deň prajem,

povinnosťou dodávateľa je zabezpečiť aj polievanie komunikácií po zrealizovaných výkopových prácach. Bohužiaľ vie túto službu len s ťažkosťami zabezpečiť, preto sme sa so starostom z Kostolnej dohodli na výpomoci. Zapožičiame si od nich traktor s cisternou a budeme polievať Hlavnú cestu a ostatné komunikácie kam sa budeme vedieť dostať, s vlastnými zamestnancami. Zapožičanie sme mali dohodnuté už v polovici augusta, ale vzhľadom na technické problémy, sme ho nedokázali zrealizovať. Dnes t.j. 11.9. začneme s polievaním Hlavnej ulice a pevne verím, že sa nám podarí minimalizovať prašnosť v tomto úseku.