Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Opticky internet - sluby, klamstva, dezinformacie

Vyriešený
Prijatý: 21.11.2021
Zodpovedaný: 04.12.2021
Autor: Peter
Zodpovedal: Mgr. Ján Klačko

Podnet:

Dobry den, preslo pol roka od mojeho podnetu a opticky internet sa na okruznej ulici nikam nepohol ani len na papieri. V Telekome ma stale odkazuju na obec a ze najblizsie mesiace sa tu nic kopat nebude, ze projekt stoji a nie na ich strane. Takze sa to zrejme zdrzuje na obci... Caka sa kym si rapidnet rozsiri co najviac aby telekom / iny zaujemcovia nemali zaujem? Ako pisete v prispevku nizsie rapidnet (Janus) daval na golfovej opticku chranicku... V minulosti ste sa vyjadrili, ze uz nema nikto nic robit sam, ale len vsetky firmy maju klast optiku naraz... Takze monopol jednej Janusovej firmy pokracuje dalej? Od kedy som sa pristahoval (4 roky) trpime tymto monopolom v dedine k normalnemu internetu sa nevieme dostat v niektorich castiach, zijeme na datach a pomalych rychlostiach. To je vyzitka obce... Okrem toho ze rapidnet je predrazeny nema ani zaujem sa rozsirit v sade (sluby 4 rokov, ale realne zapaja inde na nas sa tu kasle) Najblizsie dam hlas radsej Jakubcovi. Znovu rovnaku chybu nespravim ako som spravil naposledy ked som volil Vas...


Odpoveď:

Dobrý deň prajem,

problematiku optického internetu sme už viac krát preberali, a sme si vedomí potreby zlepšiť tieto služby. O to viac ma mrzí, keď sa cez váš podnet dozvieme o tom že, ste dostali informáciu z Telekomu že projekt stojí na našej strane. Ak dovolíte, chcel by som vás požiadať o kontakt na osobu, ktorá vám takéto informácie poskytla. Situácia v celom našom okolí (v okolitých obciach) je momentálne v stave, že Telekom momentálne pozastavil všetky projekty.
Co sa týka záujemcov o poskytovanie internetových služieb (optika zakopaná v zemi), tak to boli jedine tieto dve spoločnosti, ktoré sa ozvali, a aj debata ktorá následne vznikla bola spoločná medzi oboma stranami (Janus a Telekom) napr. o zdieľaní už zrealizovaných chráničiek.

Určite budeme ďalej intenzívne pracovať na čo najskoršej realizácii pokládky optickej siete.