Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

KNIŽNÉ NOVINKY 2024

Dátum: 01.05.2024
Počet videní: 238
4 min. čítania
KNIŽNÉ  NOVINKY 2024

V našej knižnici

Milí Boršania,

teší nás, že naša zdigitalizovaná obecná knižnica má už svojich prvých čitateľov. Pre zatraktívnenie knižnej ponuky sa podľa možností bude dopĺňať aj knižný fond.

Predstavujeme Vám knižné novinky, ktoré sú dostupné aj v našej knižnici.

Prekvapenie pre knihovníka Tea,
je príbeh o knihovníkovi Teovi a nečakanom stretnutí, ktoré mu obrátilo život naruby. Kniha je vhodná pre deti od 4 rokov.

Priateľky z Firefly Lane,
sú prekliate aj požehnané. Román sa odohráva počas troch desaťročí a rozpráva o priateľstve dvoch dievčat, ktoré si v škole sľúbili, že zostanú najlepšími priateľkami do konca života. Netušili, čo všetko ich čaká, aké výzvy im pripraví život, ktorý sa pre každú rozbehol úplne iným smerom. 

Tri ženy, päť storočí, jedno tajomstvo. Román Nezlomné,
v ktorom autorka prepletá príbehy troch výnimočných žien naprieč piatimi storočiami, ponúka strhujúci príbeh, svedčiaci o odolnosti žien a o schopnosti prírodného sveta meniť život ľudí.

Slovenská autorka Michala Ries, predstavila v roku 2024 svoju knižnú novinku Otvorené nebo,
kde hľadá odpoveď na otázku: Je nebo otvorené naozaj pre všetkých?  Hovorí sa, že v láske a vo vojne je dovolené všetko. Nikto ju však nevaroval, ako ľahko sa môže láska zmeniť na vojnu.

Dve rodiny, dve strany zákona. Knižná novinka od autora Johna Grishama Chlapci z Biloxi,
ponúka čitateľom triler zo známeho letoviska, mesta plného podnikov, ktoré má však aj odvrátenú tvár. Korupciu a neresti všetkého druhu od hazardných hier cez prostitúciu, nelegálnu výrobu alkoholu, drogy až po vraždy na objednávku. Neresti mala pod kontrolou hŕstka gangstrov, povrávalo sa, že patrili k neslávne známej Južanskej mafii.

Koncom minulého roka vyšla slovenskej autorke Júlii Marcinovej kniha o živote, smrti a odpustení Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj.
Kniha je napísaná na základe skutočných udalostí odohrávajúcich sa  v rokoch 1860 až 1944 v Poluvsí, ktoré je dnes časťou Rajeckých Teplíc. Rozpráva príbeh rodiny naprieč generáciami tak, ako sa skutočne stal: bez prikrášlenia, bez zjemnenia, s drsnosťou dedinského prostredia, ale aj s vľúdnosťou obyčajného človeka. Život bol voči hlavným protagonistom neraz neúprosný, no napriek tomu nás silným príbehom sprevádza odpustenie, odvaha a pokora.

Obľúbený herec, známy zo seriálu Priatelia, Matthew Perry a jeho autobiografia Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora,
nás v úprimnom, zábavnom a otvorenom životopise zavedie do zákulisia populárneho sitkomu a zdôverí sa so svojím bojom so závislosťou.

Tešíme sa na vašu návštevu.

Obecná knižnica Hrubá Borša